Dramatiška pirmojo ketvirtfinalio mačo baigtis – „Galeros“ naudai

2015 m. balandžio 16 d.

Po M. Dimšos metimo aidint finalinei sirenai nuščiuvo visi – ir pralaimėjusios „American Pizza“, ir triumfavusios „Galeros“ krepšininkai. Dramtiškoje kovoje rezultatas svyravo abiejų komandų pusėn, tačiau atėjus paskutinėms akimirkoms trijų taškų pranašumu džiaugėsi „Galera“. Būtent jį svečiai būtų praradę po padovanoto kamuolio M. Dimšai, kurio tolimas, tačiau vos per nago juodymą netaiklus metimas galėjo lyginti rezultatą ir išgelbėti „American Pizza“ nuo pralaimėjimo 69:72.

Arši kova dėl sėkmingo ketvirtfinalio serijos starto buvo paženklinta plyštančiomis maikėmis ir nesportinėmis pražangomis. Visa tai abiejų komandų žaidėjai aukojo dėl svarbiausio – degančių skaičių švieslentėje.

Nurimus aistroms ir susikoncentravus tik į žaidimą, trečiojo kėlinio pabaigoje rezultatas krypo „American Pizza“ naudai. Visgi kamuolį perėmęs M. Gudeliauskas lengvu dvitaškiu prieš lemiamą ketvirtį „Galerą“ grąžino į priekį 52:51.

M. Gudeliauskas dviem taikliais tritaškiais „Galerai“ sukrovė ir ženklesnę persvarą, tačiau įpusėjus ketvirtam kėliniui „American Pizza“ lygino rezultatą. Netrukus M. Drėzo tolimas metimas išvedė šeimininkus į priekį 63:60, bet „Galera“ anuliavo skirtumą, o M. Gudeliausko dar vienas tritaškis komandai suteikė trijų taškų privilegiją.

Ją „Galera“ saugojo ir sulėtėjusios bei baudų metimais pažymėtos paskutinės rungtynių minutės metu. Po paskutinės šeimininkų atakos kamuolį atsikovojęs E. Aniulis kiek neapdairiai mėgino perduoti kamuolį priekyje esančiam komandos draugui, tačiau jį perėmęs M. Dimša atliko paskutinį, išlyginti rezultatą galėjusį tritaškį. Ant lanko pašokinėjęs kamuolys privertė užgniaužti kvapą visus, buvusius aikštėje ir už jos ribų, tačiau kamuolys tikso nepasiekė.

„American Pizza“: M. Dimša 15 tšk. (11 atk. k.), M. Neščiokas 13 tšk. (8 atk. k., 5 rez. p.), A. Lengvenis 11 tšk. (15 atk. k.).

„Galera“: M. Gudeliauskas 24 tšk. (7 rez. p.), J. Grigaras 15 tšk., S. Korolkov 8 tšk.

[[gallery|1933|"American Pizza" - "Galera" 69:72 (ketvirtfinalis, I r.)]]