„Detas & Hoptrans & BRG Group“ ir „AVA Statyba“ dėl pergalės prakaitavo iki paskutinių sekundžių

2014 m. lapkričio 19 d.

Arti pirmosios pergalės buvusiai „AVA Statyba“ komandai (0-4) rungtynių pabaigoje nepavyko galutinai užpulti „Detas & Hoptrans & BRG Group“ (4-1) krepšininkų. Antroje dvikovos pusėje į priekį įsiveržę vieni „Verslo“ lygos B diviziono lyderių niekaip neatsigynė nuo jų persekiojusių varžovų. Tiksint paskutinėms mačo sekundėms „AVA Statyba“ priartėjo itin pavojingai, paskutiniu metimu galėjo išlyginti rezultatą, tačiau sėkmė lydėjo aikštės šeimininkus, kurie įsirašė pergalę rezultatu 68:65.

Pirmieji žaidimo ritmą pajutę „AVA Statyba“ krepšininkai spruko į priekį ir po pirmojo kėlinio skaičiavo dviženklį pranašumą (22:10). Antrajame ketvirtyje svečiai susidūrė su kur kas rimtesniu varžovų pasipriešinimu. Neužtikrintai sužaisti paskutiniai pirmos rungtynių pusės momentai leido „Detas & Hoptrans & BRG Group“ ekipai pasivyti iki septynių taškų – 34:27.

Trečiajame kėlinyje „Detas & Hoptrans & BRG Group“ grėsmingai artėjo prie varžovų. P. Žukaičio dėjimas į krepšį skirtumą buvo sumažinęs iki minimalaus (33:34), o įpusėjus kėliniui E. Krunglevičiaus tritaškis šeimininkus išvedė į priekį (42:40). Vos šešis taškus per ketvirtį pelniusi „AVA Statyba“ iniciatyvą perleido varžovams – 45:40.

Lemiamo ketvirčio pradžioje žaibiškoje šeimininkų atakoje Š. Mickus skirtumą padidino dar dviem taškais. Vis dėlto svečiams prireikė sužaisti vos minutę, kad skirtumą sumažintų iki minimumo. Nors „Detas & Hoptrans & BRG Group“ išsaugojo pranašumą, o ketvirčio antroje pusėje bandė ženkliau atitrūkti, šeimininkams atsipalaiduoti neleido G. Šlepiko ir Ž. Veličkos taiklūs tritaškiai. Po vieno iš jų skirtumas buvo sumažintas iki penkių taškų (66:61), o V. Lencevičiaus dvitaškis prieš prasidedant paskutinei rungtynių minutei iš varžovų persvaros paliko tris taškus.

„Detas & Hoptrans & BRG Group“ bėdos nesibaigė – klydę savoje aikštės pusėje, varžovams leido pelnyti dar vieną dvitaškį, po kurio komandas skyrė vos vienas taškas (66:65). Šeimininkų situaciją gelbėjo galingai po krepšiu kovojusio P. Daunio dvitaškis. „AVA Statyba“ klydo vienoje iš paskutinių savo atakų, tačiau varžovai atsakė tuo pačiu. Lemiamą antpuolį pašonėje turėjusi „AVA Statyba“ surengė tikslią ataką, kurios smaigalyje laisvas prie tritaškio metimo linijos atsidūrė V. Lencevičius. Visgi rezultatą išlyginti galėjęs tritaškis skriejo pro šalį, o kamuolį atsikovoję šeimininkai ištirpdė likusį rungtynių laiką.

„Detas & Hoptrans & BRG Group“: P. Žukaitis 19 tšk. (11 atk. k.), R. Kybartas 14 tšk., V. Dailidė 12 tšk., P. Daunys 10 tšk. (10 atk. k.).

„AVA Statyba“: Ž. Velička 21 tšk., G. Šlepikas 18 tšk., V. Lencevičius 8 tšk.

Nepaisant pralaimėjimo „AVA Statyba“ komandos treneris Darius Laskys buvo patenkintas žaidėjų darbu: „Visų pirma mano kaip trenerio ir žaidėjų susitikimas aikštelėje šiandien buvo pirmas, tad buvo sudėtinga ką nors tokio pakeisti. Džiaugiuosi, kad vyrai yra tikri Lietuvos krepšinio atstovai – koks tai bebūtų lygis, ar „Žalgirio“, ar NKL, ar mėgėjų lygos – jie kovojo gražiai ir iki galo, ir nadaug trūko iki to, kad galėjom išplėšti pergalę. Pirmus du kėlinius kontroliavome žaidimą, tačiau varžovai mus palaužė pastatę aikštės gynybą. Belieka tik toliau treniruotis, ir, manau, kad rezultatai gali būti geresni.“