BLM "Manija" čempionatas finišavo puikia krepšinio švente (VIDEO)

2013 m. vasario 27 d.

Trečiadienį (vasario 27 d.) KM "Aisčiai" sporto salėje finišavo bendrojo lavinimo mokyklų berniukų ir mergaičių "Manija" taurės čempionatai. Nekasdienėje krepšinio šventėje ginklus surėmė pajėgiausios Kauno miesto mokyklų krepšinio komandos. Berniukų čempionato finalas bei kova dėl trečiosios vietos susiklostė itin atkakliai. Merginų finale savo pajėgumą dar kartą įrodė čempionato favoritės.

Finalo vaizdo reportažas.

NEMUNĖLĖS - VDU "Rasos" gimnazija 78:61 (merginų finalas)

"Nemuno" gimnazijos krepšininkės (tr. Živilė Bartkevičienė) trečiąkart šiame čempionate įrodė pranašumą prieš VDU "Rasos" gimnazistes (tr. Stefanija Jakubauskienė). Šių ekipų finalinės dvikovos metu intriga ilgai neužsibuvo. Po pirmojo kėlinio dviženkliu taškų skirtumu pabėgusios NEMUNĖLĖS visų rungtynių metu diktavo sąlygas aikštėje ir ženkliau varžoves prisileisdavo tik akimirkomis.

G. Jasiunskaitės du tritaškiai ir I. Gerulaitytės dvitaškiai antrajame kėlinyje buvo ištirpdę skirtumą iki keturių taškų (26:22), tačiau 15:2 spurtu atsakiusios favoritės didelių klaustukų antrai finalo pusei nepaliko. Sėkmingai trečiąjį kėlinį sužaidusios VDU "Rasos" gimnazijos krepšininkės prieš lemiamą ketvirtį atsiliko "vos" dvylikos taškų skirtumu (57:42). Vis dėlto S. Dobrovolskytės ir G. Tamašauskaitės vedinos NEMUNĖLĖS ketvirtajame kėlinyje tvirtai žengė link pergalės.

Naudingiausia finalo žaidėja buvo pripažinta NEMUNĖLĖ Simona Dobrovolskytė, pelniusi 30 taškų. Greta Tamašauskaitė pasižymėjo 25 taškais, Lauros Želnytės ir Urtės Bukauskaitės sąskaitoje atitinkamai 12 ir 13 taškų.

VDU "Rasos" gimnazijos ekipoje rezultatyviausiai žaidė 24 taškus pelniusi Gintarė Jasiunskaitė, Justina Razukevičiūtė surinko 18 taškų, Ieva Gerulaitytė - 13, Patricija Pilipavičiūtė ir Miglė Bielskytė - po 3.

Rungtynių nuotraukos.

Trečioje BLM mergaičių "Manija" taurės čempionato vietoje liko S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos atstovės (tr. Irena Saikauskienė).

S. Dariaus ir S. Girėno gimnazija - Kauno Šv. Pranciškaus mokykla 96:88 (vaikinų mažasis finalas)

Kova dėl bronzos medalių atkakliai vyko nuo pirmos, iki paskutinės mačo sekundės. Rezultatyviai pirmajame kėlinyje žaidusios komandos dažnai keitėsi taikliais tritaškiais metimais.Vienu jų daugiau įmetę S. Dariaus ir S. Girėno gimnazistai (tr. Romualdas Astrauskas) pirmavo 25:23.

Antrajame kėlinyje tikslų M. Sadausko perdavimą gavęs T. Dimša nudžiugino žiūrovus dėjimu į krepšį, tačiau tai nublanko prieš toliau D. Vaitkevičiaus, A. Šukio ir T. Kunigonio pataikytus tritaškius. Tai leido Šv. Pranciškaus mokyklai įpusėjus rungtynėms atitolti 39:46.

Trečiojo kėlinio pradžioje S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos krepšininkai tirpdė skirtumą ir tai darė efektingai. M. Kudirkos nuo lentos pamestą kamuolį į krepšį pasiuntė T. Dimša. Netrukus ekipos lyderis pasižymėjo galingu bloku, po kurio M. Kudirkos tritaškis bei R. Misevičiaus dvitaškis su pražanga lygino rezultatą. Ketvirčio pabaigoje Šv. Pranciškaus mokyklos krepšininkai vėl „bombardavo“ varžovų krepšį tolimais metimais. Iš tolimos distancijos taip pat taikliai pasirodęs T. Dimša priešininkams neleido toli pabėgti - 65:66.

Svarbiausią atkarpą S. Dariaus ir S. Girėno gimnazija sužaidė lemiamo ketvirčio pradžioje. 20:4 spurtą vainikavęs T. Dimšos „360 laipsnių“ dėjimas skelbė solidžią R. Astrausko auklėtinių persvarą (85:70). Nenuleisti rankų Šv. Pranciškaus mokyklos atstovus privertė toliau stulbinamai tolimus metimus pataikęs D. Valatkevičius. Dešimtąjį savo tritaškį smeigęs žaidėjas netrukus pasižymėjo dvitaškiu greitoje atakoje, sumažinusiu skirtumą iki aštuonių taškų (94:86). Varžovų pranašumą dar dviem taškais braukė A. Šukio baudos metimai, tačiau palaužti S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos komandą tiesiog nebeliko laiko.

Nugalėtojus į pergalę vedė 38 taškus pelnęs Tomas Dimša, Mantas Kudirka surinko 22 taškus, Mantas Sadauskas - 19, Mantas Kvedaras - 11, Rokas Misevičius - 6.

Šv. Pranciškaus mokyklos ekipoje išsiskyrė 47 taškus pelnęs Deividas Valatkevičius, Andriaus Šukio sąskaitoje 28 taškai, Tautvydo Kunigonio - 7, Karolis Butkus ir Mantas Maslennikovas įmetė po 3 taškus.

VDU "Rasos" gimnazija - Jono Basanavičiaus gimnazija 103:97 (vaikinų finalas)

Didysis čempionato finalas padovanojo dar atkaklesnę kovą. Lygiaverčių varžovų dvikovoje J. Basanavičiaus mokyklos (tr. Arūnas Serva) auklėtiniai paslydo pačioje rungtynių pabaigoje. Palankesnėje situacijoje atsidūrę VDU "Rasos" gimnazijos krepšininkai (tr. Tomas Kentra) auksinės pergalės iš rankų nepaleido.

Permainingoje rungtynių pradžioje pirmieji į priekį šoktelėjo A. Servos auklėtiniai (2:7). R. Verbickas užvedė "Rasos" gimnazijos ekipą atsakomajam spurtui. Komandos kapitonas smeigė du tritašius, pasižymėjo rezultatyviu reidu bei išprovokuota varžovo pražanga puolime. Komandos draugų pratęstas 16:2 spurtas ženklino VDU "Rasos" gimnazijos pranašumą 18:11. Varžovai ilgai neatsilikinėjo. M. Lauraičio rezultatyvus žadimas vienu metu išvedė J. Basanavičiau ekipą į priekį (24:25), tačiau paskutines kėlinio atakas sėkmingai užbaigę T. Kentros auklėtiniai susigrąžino persvarą - 30:25.

Atkakliai kova tęsėsi antrajame kėlinyje. VDU "Rasos" gimnazijos ekipai pranašumą pavyko išlaikyti beveik iki pat ilgosios pertraukos, tačiau L. Grabausko taiklūs baudų metimai bei M. Lauraičio tritaškis išvedė J. Basanavičiaus gimnazistus į priekį 49:53.

Ne kartą pirmaujančiomis pozicijomis komandos keitėsi trečiajame kėlinyje. R. Stankevičiaus ir R. Verbicko rezultatyvios atakos VDU "Rasos" gimnazijai vienu metu sukrovė ženklesnį pranašumą (75:67). L. Ribako tritaškis, L. Grabausko baudos metimai bei J. Tumpos dvitaškis braukė skirtumą iki minimumo, tačiau R. Žuklevičiaus tolimas metimas prieš lemiamą ketvirtį išsaugojo ženklesnį T. Kentros auklėtinių pranašumą - 78:74.

Braškančia gynyba naudojęsis J. Tumpa bei L. Grabausko dvitaškis su pražanga kurį laiką neleido "Rasos" gimnazijai atitolti (84:82). Dažnai prie baudų metimo linijos stoję "Rasos" gimnazistai pamažu didino atotrūkį, tačiau apylygį rezultatą išlaikė du V. Pociaus tritaškiai (90:88). Dar kartą atitolusius varžovus J. Basanavičiaus gimnazijos auklėtiniai pavijo po L. Grabausko tritaškio bei dviejų taškų greitos atakos metu (94:93). Likusios minutės metu "Rasos"  gimnazijos situaciją stabilizavo R. Žuklevičiaus trys taškai bei M. Lauraičio techninė pražanga, suteikusi papildomų šansų atitolti.

Vis dėlto J. Basanavičiaus ekipos auklėtiniai rankų nenuleido. Iniciatyvos ėmęsis L. Grabauskas, likus dvylikai sekundžių, tritaškiu metimu sumažino skirtumą iki keturių taškų (101:97). Lemiamu momentu prie baudų metimo linijos stojusio Š. Ajausko rankos nedrebėjo, o likę varžovų bandymai tikslo nepasiekė.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo Ričardas Verbickas. Visų rungtynių metu stabiliai žaidęs VDU "Rasos" gimnazijos ekipos kapitonas surinko 34 taškus. 17 taškų pelnė Raimundas Žuklevičius, 15 - Šarūnas Ajauskas, 14 - Rokas Stankevičius, 13 - Denas Bartkus. Po 5 taškus pridėjo Pijus Mykolaitis bei Tadas Žūtautas.

Jono Basanavičiaus gimnazijos ekipoje žibėjo Lukas Grabauskas, surinkęs 45 taškus. Vilius Pocius pelnė 20 taškų, Mantas Lauraitis - 15, Jonas Tumpa - 8, Paulius Juozapavičius - 4, Laurynas Ribakas - 3, Žilvinas Abrasonis - 2.

Rungtynių nuotraukos bei apdovanojimų ceremonija.

Komandos prizininkės ir visi žaidėjai buvo apdovanoti taurėmis bei medaliais. Naudingiausiems atiteko atminimo statulėlės, kiekvienas sportininkas džiaugėsi ir saldžiomis "Manijos" šokoladinių batonėlių dovanomis.