BLM čempionate – finišo tiesioji

2016 m. sausio 20 d.

Jono Basanavičiaus gimnazijos pergalė prieš Antano Smetonos gimnazistus galutinai išrikiavo BLM čempionato komandų pozicijas. Trečiadienį Arūno Servos auklėtiniai kovoje dėl pirmosios vietos turnyrinėje lentelėje rezultatu 104:88 įveikė Astos Lūžaitės treniruojamą rinktinę.

Po šios dvikovos tapo aiškios pusfinalių poros: Jono Basanavičiaus gimnazija susitiks su ketvirtoje vietoje likusia VDU „Rasos“ gimnazija, „Saulės“ gimnazistai susikaus su Antano Smetonos rinktine.

Pirmą kėlinį dviženkliu taškų skaičiumi (33:19) laimėję aikštės šeimininkai vėliau varžovus prisileido arčiau. Dar antrajame kėlinyje Antano Smetonos gimnazija skaičiavo šešiolikos taškų pranašumą (44:28), tačiau 13:0 spurtavę svečiai įžiebė rungtynėms intrigą.

Jau trečiajame kėlinyje Jono Basanavičiaus gimanzijos rinktinei pavyko persverti rezultatą savo pusėn, o lemiamo ketvirčio metu svečiai galutinai pabėgo nuo šeimininkų. Tiksint paskutinėms rungtynių minutėms K. Skado, T. Milašausko ir M. Zutkio dvitaškiai gaivino viltis pavyti svečius (85:91), tačiau D. Nemeikšos ir A. Vailionio taiklūs tritaškiai įtvirtino Jono Basanavičiaus gimnazijos pergalę, kuri garantavo pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Antano Smetonos gimnazija: J. Špokas 25 tšk., M. Zutkis ir T. Milašauskas po 15 tšk., M. Dirmauskis 13 tšk.

Jono Basanavičiaus gimnazija: M. Echodas 41 tšk., L. Žukauskas 21 tšk., A. Vailionis 20 tšk., A. Sankauskas 10 tšk.