BL ketvirtfinaliuose kone visose porose prireiks lemiamų rungtynių

2017 m. vasario 14 d.

Vasario 11 dieną J. Dobkevičiaus vidurinės mokyklos sporto salėje netrūko aistrų ir įtemptos, vyriškos kovos.  Tądien Bendruomenių lygoje  įvyko atsakomosios ketvirtfinalių rungtynės, po kurių, bilietu į finalinį ketvertą gali džiaugtis tik Vieningas Kaunas. Pastaroji komanda iš tolimesnių kovų eliminavo praėjusios sezono BL nugalėtojus – LŽSHA Aukštieji Šančiai ekipą.

Įdomu tai, kad Vieningas Kaunas po 2 kėlinių atsiliko pakankamai dideliu skirtumu 35:51, tačiau solidus žaidimas antroje rungtynių pusėje leido iškovoti neįtikėtiną pergalę 87:71, kuri kaip minėjome, atvėrė duris į pusfinalių etapą. Dar vieną benefisą surengė Šarūnas Straševičius, kuris oponentams įsūdė net 40 taškų.

Kitose porose pirmavusios komandos krito prieš savo varžoves ir dėl Final4 bilietų kovos lemiamose - trečiose rungtynėse. Šeštadienį pirmieji revanšą pasiekė Aleksotas, kuris 82:45 tiesiog siutriuškino Dainava-AKSĄ. Puikią gynybą pademonstravę Aleksoto žaidėjai laimėjo visus rungtynių ketvirčius ir nei minutei neleido varžovams pagalvoti apie pergalę.

Kiek kitoks scenarijus klostėsi Eiguliai-BC Spurtas – Sargėnai-Jargala komandų susitikime. Į didžiają pertrauką Sargėnai išėjo ilsėtis turėdami 9 taškų persvarą – 43:34, tačiau spurtavę Eigulių atstovai 3 kėlinyje neutralizavo deficitą ir išsiveržė į priekį 59:55. Lemiame, paskutiniame ketvirtyje Sargėnai pademonstarvo kovingumą, tikslesnį žaidimą ir laimėję 83:65 nukėlė šios serijos baigtį į lemiamą mūšį.

Paskutinės BL šeštadienio rungtynės taipogi pasižymėjo atkaklumu ir rungtynių nugalėtojas sprendėsi tik paskutiniameketvirtyje. Solidžiai rungtyniavęs Mantautas Patašius vis tik negarantavo pergalės Šilainiams, kurie 70:77 nusileido Senamiesčiui.  Šilainių lyderiui matomai pritrūko komandos draugų solidesnio indėlio. Tuo tarpu Senamiestis puolime rungtyniavo solidžiau ir taškus pasikeisdami vienas po kito rinko 4 žaidėjai, kurie ir garantavo saldžią pergalę prieš savo oponentus.