Beprotiško finalo dramą laimėjusi Jono Basanavičiaus gimnazija triumfavo BLM čempionate

2017 m. vasario 8 d.

Vasario 8 dieną KM „Aisčiai“ sporto centre tilpo ne visi norintys – čia būrys gimnazistų susirinko išvysti, kas šįmet griebs Bendrojo lavinimo mokyklų (BLM) čempionų taurę. Jono Jablonskio ir Jono Basanavičiaus gimnazijų krepšininkai sirgalių sukurtame pragare pliekėsi visas 40 minučių, ir tik dvikovos pabaigoje paaiškėjo, jog visus šansus nugalėti susižėrė Jono Basanavičiaus gimnazijos rinktinė. Arūno Servos auklėtiniai su visa palaikymo komanda triumfavo rezultatu 80:74.

Didžiąją finalinių rungtynių dalį pirmavo Jono Jablonskio gimnazija, tačiau Tomo Domarko auklėtiniai iniciatyvą prarado pačiu netinkamiausiu metu. Varžovų pranašumą klibinti pradėjo E. Nešukaičio ir T. Kupsto tritaškiai, o kai tolimus metimus smeigė M. Žiūkas bei L. Žukauskas, Jono Basanavičiaus gimnazijos ekipa įsiveržė į priekį 76:74.

Jono Jablonskio gimnazijos krepšininkai nebeatlaikė emocinio sprogimo, kuris aiškiai buvo varžovų pusėje. Per likusią minutę komanda nebepelnė nei taško, o Jono Basanavičiaus gimnazijos pergalę įtvirtino L. Žukausko, D. Nemeikšos ir M. Žiūko baudų metimai.

„Rungtynės nebuvo tokios, kad būtume labai atsiplėšę. Kova vyko taškas į tašką. Ilgą laiką pralaiminėjome, dėl to labai džiaugėmės, kai pavyko trupučiuką įsiveržti į priekį, ir manau, kad rungtynių pabaigoje mūsų nervai tiesiog buvo stipresni, dėl to mes ir laimėjome.“ – atslūgus pergalingoms emocijoms išdėstė pagrindinis Jono Basanavičiaus gimnazijos pergalės kalvis Lukas Žukauskas.

„Didžiausia motyvacija būna tada, kai pralaiminėji minus trys-penki taškai. Kai paveji, kai pajauti, kad gali persverti rezultatą ir, galiausiai, gali laimėti – tai būtent tas momentas ketvirtam kėliny padėjo įsiveržti į priekį ir išlaikyti šiokią tokią persvarą.

Komandoj galiu išskirti tikrai visus, visi bendrai prisidėjo prie pergalės. Turbūt niekas nepasiginčys, jog Tautvydo Kupsto tritaškiai mums ženkliai padėjo, tačiau ir kiti žaidėjai reikiamais momentais įmetė svarbių tritaškių, dvitaškių ar baudų metimų.“

Išties, dar antrajame kėlinyje, kuomet Jono Basanavičiaus gimnazijos aukštaūgis Martynas Žiūkas smeigė tritaškį, turbūt ne daug kas tikėjo, jog tuomet, kai vyks rungtynių lūžis, jo antrasis šaltakraujiškas tritaškis bus vienas kertinių postūmių pergalės link. Ką tik iš Turkijos su Lietuvos jaunučių (U16) rinktine sidabrą parsivežęs penkiolikmetis finale pataikė du tritaškius iš tiek pat galimų ir sugriebė septynis kamuolius.

Apie „x faktorius“ kalbėjo ir vienas iš Jono Jablonskio gimnazijos vairininkų, pernai mokyklą baigęs Kristupas Žemaitis: „Šiek tiek rizikavom ties kai kuriais žaidėjais, kurie iš toliau gal prasčiau pataiko, bet jie šiandien kaip tik pataikė. Daug labai smulkių detalių. Neatkovojo kamuolių kelių, kur, atrodo, į rankas nukrito, pramėtėm gana gerus metimus.

Tačiau susigulės emocijos, ir tuomet pamatysim, kad per visą tą laiką padarėm tikrai neblogą darbą. Dar norėčiau padėkoti mokytojui Tomui Domarkui, kuris pasiūlė man prisijungti prie komandos, padėjau nuo pirmų rungtynių, buvo tikrai smagu bendradarbiauti, išgyvenom gerų emocijų per visą šį laiką.“

Oponentų pergalę pripažino ir juos pagyrė Jono Jablonskio gimnazijos rezultatyviausias žaidėjas Julius Daugėla: „Neturėjome pagrindinio savo įžaidėjo, tačiau žaidėme kaip ir gerai, kovėmės, stengėmės, tikrai nepasakyčiau, jog varžovai buvo silpnesni ir mes privalėjome juos nugalėti. Jie tikrai šiandien buvo stipresni ir tikrai verti pergalės.“

Du-trys tritaškiai iš eilės sekė Basanavičiaus mokyklos, ir tai išmušė mus iš vėžių.“ – kertinį finalo momentą išskyrė J. Daugėla.

„Visas komandos branduolys išlieka, tad kitąmet bandysime padaryti tai, ko šįmet nepavyko. Lyginant su praeitu sezonu, kuomet net nepatekome į ketvertą, o komanda išliko beveik ta pati, šiais metais pavyko net be pralaimėjimų nužygiuoti iki finalo.“ – bendru komandos pasirodymu buvo patenkintas J. Daugėla.

Jono Jablonskio gim.: J. Daugėla 31 tšk., L. Garliauskas (11 atk. k.) ir J. Liesis po 15 tšk., L. Miknevičius 11 tšk. (11 atk. k.).

Jono Basanavičiaus gim.: L. Žukauskas 33 tšk., T. Kupstas 22 tšk., E. Nešukaitis 11 tšk.

Jono Basanavičiaus gimnazija 2013 metais BLM čempionate iškovojo antrąją vietą, 2014 – trečiąją, pernai vėl tenkinosi antrąja vieta, o šįmet medalių komplektą papildė vertingiausiu – aukso medaliu.

„Kai pusfinalyje nugalėjome pastoviai mums kelią pastojančią „Saulės“ gimnaziją, daug ramesni ėjome į finalą.“ – teigė aukso medalį besimatuojantis L. Žukauskas.

Jis pridūrė, jog sirgaliai buvo „šeštasis“ komandos žaidėjas finale: „Tai jau tampa mūsų kaip tradicija, simbolis. Per keletą metų mūsų palaikymas labai išaugo, būgnų daugėjo – fanų daugėjo. Kartais ir mes nueiname į muzikos pamokėlę kartu.“

Sirgalių vaidmenį finale išskyrė ir Tautvydas Kupstas: „Jie surengė tikrai „žiaurią“ atmosferą. Didelis ačiū jiems. Taip pat noriu perduoti linkėjimus „Tornado“ šaikelei – Bruzgai, Pofkei, Pajacui ir Gudei. Geriausiai gimnazijos mokytojai Sandrai Palšauskienei. Savo draugei Ievai, draugei Gabrielei ir savo geriausiems sirgaliams Stundžiai ir Grigui!