Bendruomenių lygos finale – staigmeną pateikusi Dainava-AKSA ir Urbono vedami Sargėnai-Jargala

2017 m. kovo 13 d.

Šeštadienį Bendruomenių lygos čempionate buvo sužaisti atsakomieji pusfinaliai ir po jų paaiškėjo, kad į finalą pateko Dainava-AKSOS bei Sargėnų-Jargalos komandos.

Ypatingų pagyrimų susilaukė Dainavos-AKSOS ekipa, kuri atsilikdama pusfinalio serijoje 0-1, lemiamose rungtynėse 82:66 įveikė Vieningo Kauno komandą. Tokiu būdu dainaviečiai skambiai „atėjo“ į finalą. Daug nervų kainuojančios rungtynės iš pradžių sėkmingiau klostėsi Vieningam Kaunui, kuris po lygaus pirmojo ketvirčio (12:12), atrame kėlinyje vis tik rado resursų padidinti apsukas ir po 20 sužaistų minučių turėjo 6 taškų pranašumą – 37:31. Bekompromisinė kova vyko ir po didžiosios pertraukos, tiesa tiksintis laikas buvo Vieningo Kauno sąjuingininkas. Po 3 kėlinių VK vis dar buvo priekyje – 58:52. Paskutinėje rungtynių atkarpoje Dainava-AKSA pabudo tarsi sužeistas žvėris ir padarė tai, kas atrodo neįmanoma. Dainaviečiai ne tik, kad panaikino turėtą deficitą, bet iš esmės aklinoje gynyboje tiesiog sustingdė varžovus. Geros gynybos dėka atsirado papildoma energija puolime ir Dainava-AKSA paskutinę pusfinalio 10 minučių atkarpą laimėjo net 30:8. Galutinis rezultatas – Dainava-AKSA – Vieningas Kaunas 82:66 (2-1).

Dainava-AKSA: E. Grigaliūnas 23, K. Jankaitis (10 atk.kam., 8 rez.) 21, E. Krūminas 15, E. Rakickas 12.

Vieningas Kaunas: R. Misevičius (4/16 tritaškiai) 24, Š. Straševičius (3/12 tritaškiai) 17, A. Karla 10, Š. Bernatavičius 9.

Kitose pusfinalio rungtynėse Sargėnai-Jargala užtikrintai 86:73 įveikė Šilainius ir laimėję seriją 2-0, pateko į finalą. Finalinėje sezono atkarpoje Sargėnų ekipą vėl traukia Deividas Urbonas. Šis gynėjas į Šilainių krepšį įmetė 37 taškus ir atliko net 8 rezultatyvius perdavimus. Šilainiai šiose rungtynėse „krito į duobę“ 3 kėlinyje, kuomet 5 taškų pranašumas virto į 11 taškų deficitą – 57:68. Per paskutines 10 minučių šilainiškiams iniciatyvos perimti nepavyko.

Šilainiai: M. Karauskas 19, V. Bunikis 15, M. Patašius 13, V. Kapočius 12.

Sargėnai-Jargala: D. Urbonas 37, R. Živatkauskas 14, P. Lekečinskas 13, M. Kutniauskas 11.

Bendruomenių pirmenybių finalas vyks Kovo 19 d. (sekmadienį) Garliavos sporto ir kultūros centre (Vasario 16-osios g. 8, Garliava, Kauno r.).

12.00 val. dėl 3-4 vietos

13.30 val. dėl 1-2 vietos