Bendruomenių lygoje – spindintys lyderiai, retų pergalių paieškos ir antirekordas

2017 m. lapkričio 6 d.

Bendruomenių lygoje vis aiškiau spindi pogrupių lyderiai, o nuo jų nudega silpnesnės ekipos. Tuo tarpu vidutinio pajėgumo komandos dovanoja kur kas atkaklesnes kovas. Kiekviena pergalė yra ir bus itin svarbi, norint patekti tarp keturių stipriausių pogrupio komandų, kurios tęs pasirodymus atkrintamosiose varžybose.

Praėjusį savaitgalį buvo užfiksuotas ir antirekordas. Tad trumpai apžvelkime rezultatus ir svarbiausius momentus:

Vieningas Kaunas – BESK 78:64

Pirmąją pergalę šiame sezone pasiekė „Vieningas Kaunas“. Po nesėkmingo starto pernai metų bronzininkai kilo į darbus trečiose rungtynėse prieš BESK ekipą. Gausiai į rungtynes susirinkęs „Vieningas Kaunas“ nuo pat pirmųjų minučių žengė į priekį ir parodė, jog tądien buvo „jų rungtynės“. Mantas Navalinskas ir Šarūnas Straševičius žaidė rezultatyviausiai (23 ir 20 tšk.), Mantas Sadauskas – naudingiausiai (12 tšk., 9 atk. k., 9 rez. p.), ir to pakako sėkmingam „Vieningo Kauno“ pasirodymui. BESK ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Merūnas Visockis (28 tšk.) ir Sergej Kochanenko (22 tšk.).

Sargėnai-Jargala – BC Spurtas-Madrid 62:90

Vienvaldžiais B pogrupio lyderiais tapo praėjusio sezono čempionę „Sargėnai-Jargala“ nokautavęs BC „Spurtas-Madrid“. Visišką dominavimą tris kėlinius demonstravę „spurtiečiai“ pirmavo net 70:34 ir tik paskutinio kėlinio metu penkiese žaidusiems varžovams leido šiek tiek sušvelninti skirtumą. Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė Artūras Kaminskas – 22 tšk. (10/11 dvitaškiai), 7 atk. k., 29 naud. b.

Dainava-AKSA – Padauguva 102:63

A pogrupyje toliau dominuoja „Dainava-AKSA“. Trečioji pergalė buvo kaip niekad griausminga – 39 taškų skirtumu įveikti „Padauguvos“ atstovai. Pastariesiems, po sėkmingo sezono starto, tai buvo antrasis pralaimėjimas iš eilės. Tiesa – prieš pogrupio lyderius. Rungtynėse sėkmingai „nardė“ Vilius Černiauskas, atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų, pataikęs tris iš trijų tritaškius, pelnęs 21 tašką ir surinkęs 35 naudingumo balus.

Šilainiai – Žaliakalnis-Padangynas 56:66

Dėl pirmosios pergalės kovoję Šilainių ir Žaliakalnio atstovai pliekėsi itin permainingose rungtynėse. Du kėlinius pirmavusiems Šilainiams po ilgosios pertraukos iniciatyva išsprūdo iš rankų. 20:7 trečią kėlinį laimėję žaliakalniečiai persvėrė rungtynių eigą savo pusėn, o ją įtvirtino ir lemiamo ketvirčio metu.

LŽSHA Aukštieji Šančiai – Senamiestis-Aleksotas 52:71

Pirmoje rungtynių pusėje septynis tritaškius smeigę „LŽSHA Aukštieji Šančiai“ dar pirmavo prieš „Senamiestį-Aleksotą“, tačiau tikrasis pajėgumas pasirodė po ilgosios pertraukos. Trumpesnį atsarginių suolelį turėję Šančių atstovai rungtynių vadžias perleido labiau dvikovai pasiruošusiems varžovams. B pogrupyje „Senamiestis-Aleksotas“ šiuo metu turi dvi pergales ir vieną pralaimėjimą, o „LŽSHA Aukštieji Šančiai“ atvirkščiai – vieną pergalę bei dvi nesėkmes.

Didvyriai – Asociacija Aktyvistai-Kaniūkai 77:29

Šio sezono antirekordas buvo užfiksuotas šiose rungtynėse. Su vienais iš A pogrupio lyderių susitikusi Asociacija Aktyvistai-Kaniūkai ekipa tesurinko 29 taškus ir turėjo pripažinti neabejotiną „Didvyrių“ pranašumą. 29 pelnyti taškai – prasčiausias šio sezono rezultatas.

Projektas „Kauno miesto bendruomenių krepšinio pirmenybės” dalinai finansuojamas Kūno kultūros ir sporto departamento prie LRV ir Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui" lėšomis.