AVA Statyba rungtynių pabaigoje pametė pirmąją sezono pergalę

2014 m. gruodžio 12 d.

Arti pirmosios pergalės buvusi AVA Statyba (0-8) jos nesugaudė įtemptoje dvikovos pabaigoje. Tris kėlinius LIETUVOS KELIŲ STATYBA (2-5) vijosi varžovus, tačiau išlaukė momento pačiu svarbiausiu metu. Jau lemiamo ketvirčio pradžioje „kelininkai“ perėmė iniciatyvą, varžovus privertė skubėti ir galiausiai turnyrinės lentelės kaimynus įveikė rezultatu 68:67.

Užtikrinčiau rungtynes pradėjo AVA Statyba. Svečiai po pirmojo kėlinio skaičiavo septynių taškų persvarą, o antrajame ketvirtyje varžovai pažangos vėlgi nerodė. Taigi įpusėjus rungtynėms AVA Statyba buvo gana tvirta padėties šeimininke – 32:24.

LIETUVOS KELIŲ STATYBOS reikalai pradėjo taisytis po ilgosios pertraukos, kuomet puolimas įgavo pagreitį. Nors į šeimininkų atakas lygiai taip pat sėkmingai atsakė ir AVA Statyba (54:47), LIETUVOS KELIŲ STATYBOS krepšininkai atrodė pasiruošę mūšiui ketvirtajame kėlinyje.

Šeimininkams sėkmingą paskutinio ketvirčio pradžią taikliu dvitaškiu ženklino M. Stuogys, o netrukus du tritaškius iš eilės smeigęs K. Sujeta lygino rezultatą – 54:54.

Įtempta kova ir apylygis rezultatas lydėjo visą likusį rungtynių laiką. Vis tik rungtynių pabaigoje AVA Statybos žaidėjai neatlaikė įtampos, keletą kartų suklydo, atliko skubotų metimų ir leido varžovams tapti padėties šeimininkais.

Tiksint paskutinėms sekundėms LIETUVOS KELIŲ STATYBA pirmavo trimis taškais, o po varžovų krepšiu kamuolį atkovojęs V. Mocevičius išprovokuotais baudų metimais tvirtino pergalę. Ir tvirtino ne be reikalo – Ž. Velička aidint finalinei sirenai pataikė fantastišką metimą iš kitos aikštės pusės ir varžovų pranašumą paliko tik minimalų – 68:67.

LIETUVOS KELIŲ STATYBA: K. Sujeta 21 tšk. (6 rez. p.), V. Mocevičius (15 atk. k.) ir M. Stuogys (11 atk. k.) po 16 tšk.

AVA Statyba: G. Šlepikas 14 tšk., V. Bezrukov 13 tšk., Ž. Velička 11 tšk.

„Labai laukėme, labai reikėjo šitos pergalės. Rungtynių pabaigoje pavyko geriau apsidengti, visa kita lėmė sėkmė. Jei ne tie baudų metimai, galėjo būti ir pratęsimas. Esame, sakykim, švieži žaidėjai, todėl kol kas nėra užtikrintumo. Lyga yra stipri, su kiekvienomis rungtynėmis tobulinsime savo žaidimą ir žiūrėsime kaip seksis toliau.“ – teigė LIETUVOS KELIŲ STATYBOS kapitonas Egidijus Jurevičius.