Antroje mačo pusėje aukštesnę pavarą įjungusi „Imlitex Holdings" palaužė „Lietloto-Detagama" ekipą

2016 m. gruodžio 7 d.

„Verslo" lygos „A" diviziono mače į akistatą stojo iki šiol buksuojanti „Lietloto-Detagama" (1-5) prieš „Imlitex Holdings" (3-4) krepšininkus. Visą mačą gana apylygiai žaidusios komandos surengė tikras taškų lenktynes, tačiau antroje mačo dalyje aukštesnę pavarą įjungę „Imlitex Holdings" vyrai iškovojo pergalę, rezultatu 91:79.

Rungtynes komandos pradėjo propoguodamos gan klampų krepšinį. Ne itin efektyvias atakas rengusios komandos sunkiai rinko taškus, o tik pavieniai ir individaulūs žaidėjų veiksmai lėmė sėkmingas atakas. Vis dėlto, po kelių sėkmingų „Lietloto-Detagama" ekipos gynėjo E. Grigaliūno reidų į baudos aikštelę, „Imlitex Holdings" turėtas pranašumas aptirpo iki minimumo: 17:16.

Antrajame rungtynių ketvirtyje „Imlitex Holdings" pradėjo rodyti savo pajėgumą puolime, E. Aukštikalnio ir P. Grigaičio tandemas ėmėsi vesti savo komandą į priekį ir didinti pranašumą. Priešnuodžių „Imlitex Holdings" komandos puolimui neturėję „Lietloto-Detagama" krepšininkai krito į duobę, o jų deficitas išaugo iki 10 taškų: 46:36.

Po ilgosios pertraukos „Lietloto-Detagama" ėmė kibti varžovams į atlapus, rodydami, jog šiandien dar ne viskas baigta. Komandiškai žaidę „Lietloto-Detagama" žaidėjai rengė rezultatyvias atakas, tačiau tuomet į žaidimą aktyviau įsijungė ir kiti „Imlitex Holdings" ekipos žaidėjai. Visų rungtynių metu po krepšiu dominavęs R. Trepočka savo komandai kūrė antrųjų šansų galimybes, o tuom besinaudoję jo komandos draugai sugebėjo visiškai neišbarstyti turimo pranašumo: 67:60.

Ketvirtajame rungtynių ketvirtyje dažnai klysti pradėję „Lietloto-Detagama" ekipos žaidėjai leido bėgti savo varžovams į priekį, o po E. Aukštikalnio dėjimo greitoje atakoje rezultatas jau buvo išaugęs iki 15 taškų. Vis dėlto, rankų nuleisti neketinę „Lietloto-Detagama" nesileido būti triuškinami, tačiau pergalės iškovoti nepavyko.

Po rungtynių „Imlitex Holdings“ ekipos narys Edvinas Dziminavičius išskyrė tai, kas atnešė pergalę jo komandai:
„Susirinko visa komanda, grįžtame į pergalių kelią. Treneris pasikeitė, jis viską sudėliojo ir eisim toliau.“ Apie gerai sužaistą ketvirtą kėlinį jis pridurė: „Nusiraminome. Šaltas protas, geri sprendimai ir grįžome atgal į žaidimą. Susikrovėme persvarą ir ramiai grįžome į rungtynes“

Priešininkų komandos treneris akcentavo savo komandos žaidimo bangavimą: „Rungtynės žaidybiniu požiūriu gal buvo įdomios. Aišku rezultatas netenkina, tačiau mūsų komanda šį sezoną susibūrusi ir kol kas nerandame savęs. Nors lyg ir gynėmės, lyg ir puolame gerai, užeina bangos, kad tiesiog prarandame žaidimo kontrolę, protingą galvą. Puolimo nėra kol kas, tačiau aš manau, kad viskas perspektyvoje, tuo labiau nebuvo dalies žaidėjų, iš kurių daug tikimės“

Paklaustas apie galutinį lūžį ketvirtajame kėlinyje, treneris pabrėžė varžovų pajėgumą:
„Buvo momentas, kai prisivyjome trečiojo kėlinio pradžioje iki vieno taško ir po to pora keitimų išbalansavo viską. Tiesiog tokiose rungtynėse gal negalima taip manipuliuoti, tačiau žaidėjai pavargo, nes sutapo C lygos ir Verslo lygos pirmenybės, kuriose žaidžia dalis tų pačių žaidėjų. Pirmadienį turėjome įtemptą mačą, dalis žaidėjų pavargę ir jie neišlaikė tempo, o antras dalykas – varžovai yra B lygos komanda, todėl nėra labai didelės nuostabos, jog mes pralaimėjome. Tikrai aukšto lygio žaidėjai jų komandoje - tiek Eimantas, tiek Paulius, Gediminas ir visi kiti. Nieko nuostabaus, rezultatas tiesiog atspindi šios dienos komandų santykį“.

„Imlitex Holdings": E. Aukštikalnis 27 (10 rez. perd.), P. Grigaitis 23 (16 atk. kam., 5 rez. perd., 3 blk), G. Ratkevičius 17 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), E. Dzimavičius 16 (7 atk. kam.), R. Trepočka 8 (20 atk. kam.).
„Lietloto-Detagama": G. Bartkus 23 (8 atk. kam., 4 blk), G. Vyšiauskas 14 (5 rez. perd), E. Grigaliūnas 9.