„Aisčiai“ 2004-1 dvikovos pabaigoje palaužė „Perkūno“ 2004-1 bendraamžius

2017 m. vasario 22 d.

Nuožmioje moksleivių 2003-2004 m. grupės turnyrinės lentelės kaimynų dvikovoje aistros virė nuo pirmos iki paskutinės minutės. „Saulės“ gimnazijoje ginklus surėmė dėl 2-osios vietos nesutariančios KM „Perkūnas“ 2004-1 (treneris Mindaugas Barčaitis) ir KM „Aisčiai“ 2004-1 (tr. Karolis Abramavičius) komandos.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavusi „Perkūno“ ekipa varžovus į priekį paleido pačiu netinkamiausiu metu – rungtynių pabaigoje. Sėkmingi epizodai ir persvertas rezultatas „Aisčiams“ bei jų sirgaliams kaip reikiant pakėlė ūpą, tad svečiai čiupo pergalę rezultatu 62:58.

Rungtynės prasidėjo energinga bei apylygia kova. Pirmieji ženkliau į priekį truktelėjo „Perkūno“ krepšininkai, pirmojo kėlinio pabaigoje įgiję penkių taškų persvarą – 22:17. Nors antrajame ketvirtyje „Aisčiai“ akimirkai persvėrė rezultatą (25:24), J. Sirvydžio, D. Černiaus ir G. Kasperavičiaus keturi taiklūs tritaškiai inicijavo šeimininkų spurtą, po kurio „Perkūnas“ džiaugėsi jau dviženkle persvara – 38:27.

Po ilgosios pertraukos M. Barčaičio auklėtinių pranašumas ėmė braškėti. Jį pasaugojo tik J. Sirvydžio pelnyti penki taškai, tad vienu metu „Aisčiai“ įsiveržė į priekį 45:44.

„Perkūno“ ekipa dar trečiojo kėlinio pabaigoje išsikapstė iš duobės, o ketvirtajame kėlinyje tolimą metimą pataikęs T. Rimas tvirtino šeimininkų persvarą 54:50.

Ginklų nesudėję svečiai šturmavo varžovų krepšį ir M. Jasinausko vedini, įpusėjus lemiamam ketvirčiui, ne tik lygino, bet ir persvėrė rezultatą 57:55. Netrukus M. Blažėnas taikliu dvitaškiu pranašumą padvigubino.

„Perkūno“ situaciją gelbėjo dar vienas T. Rimo tritaškis, skirtumą ištirpdęs iki minimumo – 58:59.

Likus žaisti 18 sekundžių „Aisčių“ pergalės pamatus tvirtino M. Kolesnikovo dvitaškis. Tuo tarpu „Perkūno“ žaidėjai, po minutės pertraukėlės, lemiamoje atakoje suklydo, o M. Kolesnikovas taikliu baudos metimu „Aisčius“ atitolino daugiau nei per vieną metimą.

KM „Perkūnas“ 2004-1: J. Sirvydis ir T. Rimas po 17 tšk., G. Kasperavičius ir A. Kavaliauskas po 8 tšk.

KM „Aisčiai“ 2004-1: M. Jasinauskas 21 tšk., T. Matulaitis ir M. Kolesnikovas po 10 tšk.

Komanda Total Pirmas kėlinys Antras kėlinys Trečias kėlinys Ketvirtas kėlinys Pratęsimas