2000-2001 metų moksleivių grupės pirmenybių starte KM „Perkūno“ pergalė po pratęsimo

2016 m. spalio 8 d.

2000-2001 metų grupės moksleivių pirmenybės prasidėjo itin dramatiškomis rungtynėmis. Tik po pratęsimo KM „Perkūnas" 2001-2 palaužė metais vyresnius krepšinio mokyklos „Aisčiai" atstovus rezultatu 89:77 (27-15, 17-19, 17-13, 12-26, 16-4).

Nuo pat rungtynių pradžios „Perkūno" jaunimas įrodinėjo, jog yra pajėgesni už krepšinio mokyklos „Aisčiai" atstovus ir nesidairydami į šalis, daugiausiai tolimų metimų ir kibios gynybos pagalba, pradėjo tolti nuo savo varžovų, taip po pirmojo kėlinio pirmaudami jau dviženkliu skirtumu 27:15.

Antrajame kėlinyje šaltą dušą patyrę „Aisčiai" ėmė vytis savo varžovus, tačiau skirtumo ženkliau sumažinti nepavyko ir po dviejų kėlinių jis vis dar buvo dviženklis – 44:34.

Po ilgosios pertraukos abi komandos pradėjo žaisti klampų, gynyba pagrįstą krepšinį, taip bandydami stabdyti savo varžovų atakas. Geriau tai daryti sekėsi „Perkūno" jauniesiems krepšininkams, kurie po trijų kėlinių dar padidino skirtumą iki 14 taškų – 61:47.

Tiesa, žaidimas aukštyn kojomis vertėsi ketvirtajame kėlinyje. Daug sėkmingiau gynyboje pradėję žaisti „Aisčiai" ėmė tirpdyti skirtumą, o įpusėjus kėliniui rezultatas jau buvo lygus. Likus kiek daugiau nuo 30 sekundžių, „Perkūnas" pirmavo dviem taškais ir turėjo galimybę baudų metimais dar padidinti rezultatą. Abu metimai skriejo pro šalį, o tada aikštelėje užvirė tikras chaosas. Progą atlikti paskutinę ataką turėjo „Aisčiai", tačiau sėkmingai išsimesti kamuolio nepavyko, o jį perėmę „Perkūno" žaidėjai vėl galėjo užtvirtinti pergalę, bet metimas iš po krepšio buvo labai netaiklaus, o greitą ataką surengę „Aisčiai" pelnė du taškus iš po krepšio ir išplėšė pratęsimą.

Pratęsime „Perkūnas" daugiau progų nebešvaistė ir pridėtą laiką pradėjo dviem tritaškiais iš eilės. Tarsi palūžę „Aisčiai" nuleido rankas ir pripažino, jog šiandien stipresni buvo „Perkūno" krepšinio mokyklos atstovai, kurie šventė pergalę rezultatu 89:77.

KM „Perkūnas“ 2001-2: V. Banevičius 25 tšk., M. Miškinis 20 tšk., I.Kutka 19 tšk.

KM „Aisčiai“ 2000-2: N. Vitkevičius 25 tšk., D. Jagentavičius 16tšk., R. Kavaliauskas 11 tšk.

Komanda Total Pirmas kėlinys Antras kėlinys Trečias kėlinys Ketvirtas kėlinys Pratęsimas